Дух Святий – джерело життя

20170605 «Де двоє або троє зібралися в ім’я Моє, там і Я посеред них», – каже Господь у святій Євангелії (Мт., 18), а нас сьогодні в цьому храмі не двоє і не троє, а ціла велика українська громада, яка зібралася в ім’я Христове і об’єднана єдиною ідеєю – творення рідної Церкви, нашої – української, щоб у ній ми славили Бога рідною мовою, молилися за спасіння власних душ, спасіння українського народу і рідної Вітчизни», – ці слова високопреосвященного Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського, керуючого Черкаською і Кіровоградською єпархією, прозвучали в кафедральному храмі с. Червона Слобода під час святої Божественної літургії в день Пресвятої Трійці. 

Біля входу до храму високопреосвященного владику Афанасія вітали парафіяни, а в храмі ієрей Віталій Сєдов підніс правлячому архієрею хрест для цілування та запросив очолити святе богослужіння. Владика привітав священство й вірян зі святом та побажав, щоб сила Святого Духа оживотворила кожне віруюче серце, оросивши його благодаттю з вічного джерела Божої любові.

Спільно з високопреосвященним Афанасієм служили – ігумен Антоній (Бондарець), митрофорні протоієреї Михайло Шевчук, Микола Ткачук, Назарій Кучерявий, протоієреї Сергій Катренко, Борис Коваленко, Ігор Левченко, Андрій Буць, ієреї Микола Дрозд та Віталій Сєдов.

За богослужінням Владика Афанасій прочитав молитву першого патріарха УАПЦ Мстислава (Скрипника) за Україну.

«Саме Дух Святий є джерелом життя, тобто причиною життя. Ми з вами знаємо, що для того, аби існувало щось живе, потрібна енергія. Святий Василій Великий говорить нам про те, що джерелом енергії для людської душі є благодать Святого Духа, тобто енергія Самого Бога. Святим Духом ми живемо, живе наша душа. Саме тому без Святого Духа душа людини не тільки не може увійти в Царство Боже, але не зможе навіть існувати, – зазначив владика Афанасій у своїй проповіді під час богослужіння, пояснюючи значення Духа Святого в житті кожної людини і світу в цілому. – Тому нам треба бадьоритися, вірити, надіятися і діяти за совістю, й тоді Бог миру буде з нами. А якщо Бог із нами, то хто тоді проти нас? Не слід боятися слухати голосу совісті і захищати праведну справу, як захищали її на Майдані, як захищали під Іловайськом, на Савур-горі, в Донецькому аеропорту, під Дебальцевим, поливаючи рідну землю власною кров’ю, захищаючи її від новітнього ординця ціною власного молодого життя».

Світ стогне від зла, стогне й наша Україна. Замість єднання на лінії серця окремі безвідповідальні особи намагаються роздмухати вогонь протистояння, у вогні якого може згоріти й Україна. «Нам, на жаль, ще не вистачає єднання сердець. Саме сердець у єдиному пориванні вознести себе і рідну Україну до найвищих висот людського духу, будуючи нову українську національну цивілізацію, – окреслив у своєму слові архієпископ Афанасій головну проблему українства на даному етапі державотворення. – Цивілізацію велетів духу, гідних послідовників козаків Богдана Хмельницького, які вперше за всі часи українства об’єднали українські землі «від Сяну до Дону», отамана Івана Підкови, якого поляки вкинули в казан із окропом, бо він не відступився від віри православної й не зрадив Неньки-України, гетьмана Івана Мазепи, який зруйновану, розграбовану, сплюндровану Україну перетворив на розвинений, багатий і квітучий край, європейську державу. Де вони, нинішні «апостоли правди і науки», про яких писав наш пророк Тарас Шевченко?Звідки черпає силу народ, як не з національного патріотизму? А патріотизм є тим вищим і благороднішим, чим більше грунтується на Божому законі, бо тоді Дух Святий його оживотворяє, наснажує силою і міцністю».

Звершуючи своє слово, архієпископ Афанасій побажав усім присутнім вірянам: «Тож нехай сьогоднішній день стане для всіх нас днем освячення, бо Дух Святий приходить, щоб очистити нас від усякої скверни і спасти душі наші. Тому закликаю кожного з нас, кожну добру людину полюбити Бога, ближнього й Неньку-Україну. Дякуємо Господу Богу за дар свободи, у якій тільки й може розкритися вся повнота Божого задуму про людину, націю і державу».

Після проповіді Владика Афанасій очолив урочисту хресну ходу навколо храму. Також архієпископ Афанасій із духовенством відслужили заупокійну літію в пам'ять будівничого Свято-Троїцького храму єпископа Іларіона (Савчука) біля його могили.

Потім відбулася святкова трапеза.

Пошук

Публікації


<червня 2017>
ПНВТСРЧТПТСБНД
   1234
56781011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Банер