РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

poslanna Rizdvo 2013РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ 

Преосвященного АФАНАСІЯ,

єпископа Харківського і Полтавського

священству, чернецтву і всім вірним

Харківсько-Полтавської єпархії

Української Автокефальної Православної Церкви

«РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ, СИН БОЖИЙ НАРОДИВСЯ!»

Любі брати і сестри в Ісусі Христі!

Трепетний і величний день у нас сьогодні – всемогутній і досконалий Бог, Бог миру й любові, сходить на землю і з великої Своєї любові приймає людську природу, щоб оновити людство, просвітивши його світлом євангельської науки й навчити людину звершувати справу спасіння в життя вічне. Звершилася, як говорить апостол Павло, «велика благочестива тайна — Бог явився в тілі» (1 Тим. 3:16), зруйнувавши розділення, яке роз’єднувало людину й Творця, і віднині вона отримала можливість стати причасницею Божого єства. Нам не дано такої повноти розуму, щоб осягнути всю глибину таємниці втілення Самого Бога, але ми можемо осягати велику таїну любові, яку Він нам розкрив у Боговтіленні й Воскресінні, без якої неможливо здобути спасіння. Іоанн Богослов так говорить: «Любов пізнали ми в тому, що Він поклав за нас душу Свою» (1 Ін. 3:16). Цю тайну можна осягнути лише всім серцем, приймаючи її разом із новонародженим Богонемовлям і підкоряючи холодний розум таїні віри, яка наповнює його животворчою силою.

Сучасний світ, в якому швидкими темпами розвиваються технології, в тім числі й комунікаційні, покликані полегшувати життя людини, навпаки, з кожною миттю все далі й далі відділяють людей від Бога й одне від одного, роблять серця холодними, а розум прагматичним. Настала духовна криза сучасного життя, але її причини приховані в самій людині, яка піддалася безугавному споживацтву, забуваючи, що це ще ніколи не приносило людству ні стабільності, ні миру, ні щастя, адже суспільство, в якому порушені основи духовності, приречене на деградацію й виродження.

Усвідомлюючи всю відповідальність за долю нашої вітчизни – України й кожного з нас, ми, любі брати й сестри, в ці різдвяні дні повинні згадати тих, кого може зігріти наша любов і сердечна участь в їхньому житті. Тому в кожній православній родині – й віруючі, й ті, хто ще не просвітив своє серце світлом євангельської науки спасіння, зібравшись за святковим столом, нехай піднесуть у дар новонародженому Богонемовляті свої молитви хвали, щоб усі разом відчули благодатний трепет у серцях і радість братерського єднання у величній події Різдва Христового.

Це дуже потрібне народу нині, коли, власне, відсутня всенародна дружна, натхненна праця, спрямована на відродження й розвиток Вітчизни, коли так мало ми працюємо над розвитком національної свідомості й духовної довершеності, від чого страждає як кожен окремо, так і всі разом. Тож станемо всі в єдиному пориві до щирої праці на благо українського православ’я й нашої Вітчизни, а Христос милосердний, Який у вертепі народився задля нашого спасіння, нехай нас помилує і спасе в життя вічне!

Нам слід пам’ятати, що той мир, який дає нам Христос, перемагає страждання й ворожнечу світу цього, а тому, посіявши цей мир у своєму серці, людина здатна встояти серед будь-яких буревіїв життя й збирати плоди примирення та братерської любові.

Цього радісного дня вітаю всіх жителів Полтавщини й Харківщини з Різдвом Христовим та новоліттям і хай новонароджений Христос благословить усіх нас дарами любові й благодаті. Духовної сили вам, браття й сестри, терпіння й витримки, миру в душах і світла в серцях, а Христос, Який в яслах народився, нехай усіх нас помилує й спасе!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

+Афанасій, милістю Божою єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ

Різдво Христове, 2012/2013 рр.,

м. Харків-Полтава

Пошук

Публікації


<грудня 2012>
ПНВТСРЧТПТСБНД
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
      
Банер